Materiały do kas i drukarek 2018-09-27T19:48:59+00:00

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO KAS, WAG, TERMINALI PŁATNICZYCH, METKOWNIC ITP.

Posiadamy bogatą ofertę rolek kasowych wykorzystywanych w urządzeniach fiskalnych do zapisu operacji sprzedaży i etykiet papierowych termicznych

Nasza oferta rolek kasowych, taśm do metkownic i etykiet termicznych oraz rolek i etykiet termotransferowych znajduje zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Możemy Państwu zaproponować zarówno produkty czyste, do ponownego zadruku jak i zadrukowane (tekst, grafika, kod kreskowy itp.). Na życzenie Klienta dostosowujemy ilość oraz sposób nawijania produktu na rolkę (do wewnątrz lub na zewnątrz rolki).

BS System, jako oficjalny dystrybutor kilku światowych producentów, w celu zapewnienia najlepszej jakości druku oraz bezawaryjnej pracy drukarki, rekomenduje, konfekcjonuje i dostarcza papier o właściwych dla tych drukarek parametrach. Nasze produkty posiadają pięcioletnią gwarancję na trwałość zapisu. *

* Gwarancja dotyczy dokumentów przechowywanych bez dostępu światła, w temperaturze 18° do 25°, przy względnej wilgotności powietrza od 40 do 65%. Nie należy przechowywać dokumentów zapisanych na papierze termoczułym przez okres dłuższy niż 24 godziny w temperaturze powyżej 60°, w opakowaniu z PCV, w kontakcie z chemikaliami, alkoholem lub rozpuszczalnikami.

Rolki termiczne czyste

Rolki bez nadruku, stosowane w wielu gałęziach handlu, przemysłu i usług jako paragony fiskalne. Dysponujemy rolkami w różnych szerokościach i długościach nawoju. Rolki kasowe wykorzystywane w urządzeniach fiskalnych do zapisu operacji sprzedaży wykonane są z papieru o gramaturze 55 g/m2. Na życzenie klienta  możemy również wykonać rolki z grubszego papieru np. do biletomatów.

Rodzaje papierów termoczułych wykorzystywanych do produkcji rolek termicznych

Standardowa czułość

Dwie podstawowe warstwy: czuła na temperaturę warstwa termiczna i podstawowy papier, na którym warstwa ta jest naniesiona.

Wysoka czułość

Dodatkowa warstwa podkładowa pod warstwą termiczną. Gwarantuje wyrównaną, gładką powierzchnię oraz wydruki wysokiej rozdzielczości. Pomaga tworzyć obraz o wysokiej jakości i wspomaga wysoką czułość warstwy termicznej poprzez blokowanie ciepła przekazywanego z głowicy termicznej.

Zabezpieczane

W celu zabezpieczenia druku termicznego przed wpływami zewnętrznymi, na powierzchnię warstwy termoczułej nanosi się warstwę zabezpieczającą tzw. „Top coat” warstwa powlekająca. Stosuje się także, zabezpieczenia spodu papieru podstawowego, zwane „Back barrier” warstwą spodnią.

Właściwości papierów termoczułych zabezpieczanych

Wydłużają czas życia głowicy termicznej

Chronią nadrukowaną informację przed mechanicznymi uszkodzeniami, ścieraniem, zadrapaniami

Chronią przed chemicznymi wpływami, takimi jak oleje, tłuszcz lub rozpuszczalniki organiczne

Chronią przed wpływem środowiska (wysoką wilgotnością, wodą, niską lub wysoką temperaturą)

Taśmy do metkownic

Uniwersalne rozwiązanie do szybkiego oznaczania produktów informacjami. Taśmy mogą zostać dostarczone z gotowym nadrukiem (np. logo, oznaczenie promocji itp.) lub czyste – przygotowane do nadruku wykonywanego na bieżąco u odbiorcy,

Etykiety termiczne

Etykiety termiczne nie wymagają użycia taśm termotransferowych, a ich zadrukowanie następuje pod wpływem ciepła wytwarzanego przez głowice w drukarce do zadruku termicznego. Etykiety termiczne zwane termoczułymi znajdują zastosowanie gdzie nie wymaga się długiej trwałości. Znajdują zastosowanie w hurtowniach, logistyce, wszędzie tam gdzie należy zaznaczyć krótki termin ważności.

Etykiety termiczne dzielimy na:

  • etykiety termiczne ECO (THERMAL ECO) – standardowe
  • etykiety termiczne TOP (THERMAL TOP) – powlekane lakierem w celu zwiększenia trwałości i zabezpieczenia przed wilgocią. Znajdują zastosowanie w procesach głębokiego mrożenia.

Rodzaje klejów używanych do etykiet termicznych

Klej standardowy

mocny klej akrylowy charakteryzujący się dobrą przyczepnością do różnorakich powierzchni, ma wszechstronne zastosowanie

Klej odlepny

łatwo-usuwalny klej akrylowy charakteryzujący się osłabioną przyczepnością, daje to możliwość usunięcia etykiety z każdej powierzchni bez pozostawienia śladów. Etykiety z klejem odlepnym można łatwo usunąć nawet z kartki papieru oraz po ich odlepieniu zastosować ponownie na inną powierzchnię

Klej mocny

bardzo mocny klej kauczukowo-żywiczny charakteryzujący się bardzo dużą wytrzymałością na oderwanie etykiety. Etykiety z klejem mocnym można przykleić do wszelakich powierzchni, nie ma znaczenia czy jest to struktura chropowata czy np. karbowana. Znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagana jest bardzo duża trwałość przyklejanych etykiet

Może Cię również zainteresować…

Bramki antykradzieżowe

Bramkowe Systemy Antykradzieżowe to najczęściej stosowane zabezpieczenie, ochraniające przed kradzieżą produktów. Bramka po wykryciu klipsa, metki lub innego z akcesoriów do systemów bramkowych sygnalizuje dźwiękowo i optycznie nieautryzowane przemieszczenie się zabezpieczonego towaru poza teren placówki.

Czytaj więcej

Systemy zliczające klientów

Rozwój technologii monitorowania IP doprowadził do uzyskania bardzo ciekawych rozwiązań, łączących funkcje monitorowania z dodatkowymi, jak zliczanie klientów. Poprzez połączenie kamer IP ze specjalistycznym oprogramowaniem możemy otrzymać oprócz obrazu z kamer, informacje o tym, ile osób i w jaki sposób porusza się po określonym obszarze.

Czytaj więcej

Serwis

Decydując się na współpracę z nami możecie Państwo być pewni, że zyskujecie partnera niezawodnego i odpowiedzialnego, jak również   bezpieczeństwo i ochronę Waszej firmy, mieszkania, sklepu, posiadłości, itp. Posiadamy własny serwis świadczący usługi w ramach gwarancji, jak i po jej zakończeniu. W sytuacji ewentualnych problemów lub awarii do Państwa dyspozycji jest równiesz nasz serwis 24h działający przez 365 dni w roku.

Czytaj więcej