Instalacje kamer przemysłowych CCTV 2018-09-27T19:42:22+00:00

INSTALACJE MONITORINGU CCTV

Kamery Stałe

Ten rodzaj kamer instalowany jest w przypadkach, gdy pole obserwacyjne obszaru widzenia kamery skierowane zostaje na jeden określony obszar, który nie podlega regulacji zdalnej po pierwotnym ustawieniu ostrości. Ze względu na sposób montażu kamer, oraz ich budowę, podzielone są na kilka kategorii:

Kamery kompaktowe

Do montażu wewnątrz lub na zewnątrz w obudowie

Kamery kopułkowe

wewnętrzne i zewnętrzne

Kamery Zintegrowane

najczęściej wandaloodporne

Ze względu na właściwości kamer pracujących w określonych warunkach, stosowany jest również podział na te z funkcją dzień i noc, które posiadają mechaniczny filtr podczerwieni IR, oraz standardowe kolorowe lub czarno-białe.

Kamery obrotowe

Systemy monitoringu CCTV, w których ważna jest możliwość zdalnego kontrolowania pola widzenia z możliwością nakierowania obrazu na dany punkt, stosujemy właśnie ten rodzaj kamer.

Dzięki regulowanemu zbliżeniu optycznemu oraz możliwością obrotu (zazwyczaj 360 stopni) osoba obsługująca urządzenie ma możliwość uzyskania bardzo wysokiej ilości szczegółów. Zaawansowane instalacje kamer obrotowych mają zazwyczaj możliwość zbliżenia nawet 50-krotnego danego punktu obserwacji. Aby zastosować kamery obrotowe, urządzenie rejestrujące musi posiadać wyjście RS-485 do przekazywania kamerze danych telemetrycznych i odpowiedni dla kamery protokół obsługujący.

Do kontroli nad kamerami obrotowymi PTZ zaleca się używanie specjalistycznych klawiatur z joystickiem, które w wygodny i ergonomiczny sposób kontrolują działanie systemu monitoringu.

Rejestratory Cyfrowe DVR

W przypadku urządzeń DVR (ang. Digital Video Recorder), wyróżniamy dwa rodzaje urządzeń służących w systemach CCTV do zapisywania obrazu.

Karty rejestrujące do montażu w komputerach PC lub serwerowych

Wykorzystując moc procesora przetwarzają analogowy sygnał na odpowiedni kodek i zapisują go na obecnym w PC dysku twardym. Do zastosowań bardzo profesjonalnych, połączonych np. z analizą obrazu i jego zaawansowaną obróbką stosowany jest właśnie ten system rejestracji.

Niezależne jednostki nagrywające, wyposażone w dysk twardy (Stand-alone)

Obraz nagrywany jest z odpowiednią dla parametrów rejestratora prędkością klatek na sekundę. Jest to ze względu na stosunek jakości do ceny najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, dlatego jest też najczęściej stosowane w standardowych instalacjach monitoringu.

Monitoring przez internet

Nasze instalacje monitoringu wizyjnego można podłączyć do Internetu! Umożliwia to obserwowanie obrazu z kamer przemysłowych praktycznie z każdego miejsca na Ziemi. Potrzebny do tego jest jedynie komputer lub telefon komórkowy wyposażony w przeglądarkę Internetową lub dedykowane oprogramowanie. Gdy posiadamy zatem instalację kamer w domu czy w biurze, możemy będąc na wakacjach śledzić w czasie rzeczywistym zdarzenia mające miejsce na terenie naszej posiadłości bądź w siedzibie firmy.

Monitoring wizyjny pozwala:

Instalacje Systemów Kamer IP

Rozwiązania monitoringu wizyjnego, bazujące na technologii przekazywania wizji poprzez protokół internetowy (Internet Protocol). Kamera IP sama w sobie jest serwerem przetwarzającym obraz na postać transmisji zero-jedynkowej. Po instalacji kamery oraz podłączeniu jej do sieci możemy od razu widzieć z niej obraz jak też zapisywać go na dysku twardym komputera. Plusem zastosowania takich kamer jest wielokrotnie wyższa rozdzielczość obrazu (nawet 8 Mpix) oraz większa ilość dostępnych do przetworzenia danych.

Jeżeli cenisz wysoką jakość – to rozwiązanie monitoringu CCTV jest właśnie dla Ciebie!

Rozwój technologii monitoringu przemysłowego doprowadził do powstania rozwiązań, które znacznie wybiegają poza standardy rozdzielczości PAL (720×576 pikseli). Klienci, dla których ważna jest większa ilość szczegółów z monitorowanego obszaru sięgają po rozwiązania CCTV, oparte o protokół internetowy IP (ang. Internet Protocol). Dzięki instalacji kamer IP, użytkownik ma możliwośc uzyskania nawet kilkunastokrotnie lepszej jakości niż analogowa. Daje to możliwość bardzo szczegółowej identyfikacji osób i zdarzeń. Rozwiązania IP, ze względu na przetwarzanie znacznie większej ilości danych wymagają zwiększonej mocy obliczeniowej urządzeń rejestrujących, jak też przepustowości sieci, poprzez którą poprowadzona jest instalacja systemu CCTV IP.

Kamery IP Megapikselowe

Kamery megapikselowe posiadają ponad milion pikseli, co rozpoczyna nowe standardy na światowych rynkach instalacji CCTV IP. Prosty montaż oraz wyraźny obraz to powody, dla których coraz częściej klienci decydują się na to rozwiązanie. Uzyskujemy bardzo dobrą jakość w standardach HD, co widoczne jest już przy wyświetlaniu obrazu z kamer na monitorach i telewizorach LCD, przystosowanych do wyświetlania rozdzielczości większej niż PAL D1.

Kamery IP Obrotowe

Dzięki zastosowaniu kamer obrotowych w monitoringu przemysłowym, mamy możliwość uzyskania najlepszej jakości obrazu, z wykorzystaniem regulowanego zbliżenia optycznego (zoom) w połączeniu z bardzo wysoką rozdzielczością. Kamery obrotowe mają najczęstsze zastosowanie przy obserwacji poprzez wartownika (lub inną osobę upoważnioną do kontroli). Dla przykładu, taka kamera pozwala odczytać nadruk na pudełku zapałek obserwowanym z odległości ponad 50m! Wygodnym rozwiązaniem do sterowania może okazać się klawiatura z joystickiem, podwyższając ergonomię i funkcjonalność.

Do sterowania kamerami obrotowymi IP służą dedykowane kontrolery PTZ.

Rejestratory Hybrydowe

Urządzenie składające się z komputera wyposażonego w kartę wizyjną DVR do kamer analogowych oraz specjalistycznego oprogramowania NVR (ang. Network Video Recorder). To rozwiązanie pozwala na zarządzanie obrazem z kamer analogowych oraz sieciowych IP w jednym panelu administratora. Najbardziej sprawdzoną opcją jest zastosowanie urządzeń firmy Geovision.

Rejestratory Sieciowe NVR

Rejestrator sieciowy to inaczej komputer (zazwyczaj z podzespołami serwerowymi), który wyposażony jest w oprogramowanie NVR oraz posiada moc obliczeniową dla wymaganej ilości kamer sieciowych IP. Jest to rozwiązanie dedykowane pod kamery IP megapikselowe, czyli o wysokiej rozdzielczości HD. Zapis może odbywać się na dyskach twardych wewnątrz rejestratora lub też zewnętrznych oraz macierzach dyskowych. Są to maszyny o dużej mocy obliczeniowej, zdolne nagrywać wiele strumieni o wysokiej rozdzielczości (nawet 5 Mpix) naraz. Systemy monitoringu IP, gdzie instaluje się kamery o bardzo wysokiej rozdzielczości wymagają właśnie takiego rozwiązania.

Może Cię również zainteresować…

Bramki antykradzieżowe

Bramkowe Systemy Antykradzieżowe to najczęściej stosowane zabezpieczenie, ochraniające przed kradzieżą produktów. Bramka po wykryciu klipsa, metki lub innego z akcesoriów do systemów bramkowych sygnalizuje dźwiękowo i optycznie nieautryzowane przemieszczenie się zabezpieczonego towaru poza teren placówki.

Czytaj więcej

Systemy zliczające klientów

Rozwój technologii monitorowania IP doprowadził do uzyskania bardzo ciekawych rozwiązań, łączących funkcje monitorowania z dodatkowymi, jak zliczanie klientów. Poprzez połączenie kamer IP ze specjalistycznym oprogramowaniem możemy otrzymać oprócz obrazu z kamer, informacje o tym, ile osób i w jaki sposób porusza się po określonym obszarze.

Czytaj więcej

Serwis

Decydując się na współpracę z nami możecie Państwo być pewni, że zyskujecie partnera niezawodnego i odpowiedzialnego, jak również   bezpieczeństwo i ochronę Waszej firmy, mieszkania, sklepu, posiadłości, itp. Posiadamy własny serwis świadczący usługi w ramach gwarancji, jak i po jej zakończeniu. W sytuacji ewentualnych problemów lub awarii do Państwa dyspozycji jest równiesz nasz serwis 24h działający przez 365 dni w roku.

Czytaj więcej